O mnie – psycholog Marta Dubowska

Nazywam się Marta Dubowska, jestem psychologiem nie tylko z wykształcenia, ale również z zamiłowania do zawodu, który wykonuję. Ukończyłam studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Jako najważniejsze cechy psychologa, które sprawiają, że może on dobrze wykonywać swoją pracę uważam empatię, zainteresowanie i chęć poznania drugiego człowieka. Gdyby zagłębić się w ten temat powinnam również napisać o innych typach motywacji do pracy, ale to może zostawię chwilowo dla siebie 😉 Uważam, że pragnienie zrozumienia osoby, a także jej unikalnej sytuacji i problemów jest kluczowe w trakcie wspólnej pracy.

Na człowieka można patrzeć tylko z zewnątrz – oceniając jakie symptomy, objawy mu dolegają i próbując je zniwelować, dla mnie jest to dopiero początek. Przede wszystkim staram się nie tyle widzieć osobę z konkretnym problemem do wyeliminowania, ale człowieka, który potrzebuje pomocy. Interesuje mnie jakie są przyczyny, co doprowadziło do obecnego stanu i skłania do przyjścia po pomoc, wsparcie, poradę lub w tym przypadku do poszukiwania informacji na stronie. Pragnę sięgać głębiej i pracować tak, by znaleźć nie rozwiązanie doraźne, „na chwilę”, ale takie, które przyniesie długotrwałe efekty i da drugiej osobie poczucie całkowitego zrozumienia siebie, schematów jakimi się kieruje i swoich motywacji. Według mnie tylko osiągnięcie takiego wglądu pozwala na zmianę tych zachowań i odczuć, które są uciążliwe, przeszkadzają czy powodują ból i dyskomfort.

Więcej o mnie?

Doświadczenie zdobywałam w Akademickim Centrum Psychoterapii przy SWPS konsultując osoby dorosłe, Klinice Psychomedic.pl biorąc udział w szkoleniowym stażu terapeutycznym, a także Środowiskowym Domu Samopomocy, gdzie miałam kontakt z osobami chorymi na schizofrenię. Pracowałam również z chorymi otępiennie, przygotowując zajęcia i warsztaty mające na celu aktywizację poznawczą i ruchową uczestników.

Obecnie pracuję w szkole z dziećmi i rodzicami, wspomagam przy diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów wychowawczych i bieżących trudności uczniów. W Poradni Zdrowia Psychicznego na ul. Jagiellońskiej w Warszawie konsultuję i prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych. Pracuję w nurcie psychodynamicznym – aktualnie jestem w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Obecnie przyjmuję w swoim gabinecie w centrum Warszawy (ul. Ptasia 2/48). Jeżeli odczuwasz taką potrzebę zapraszam do umówienia na wizytę – kalendarz z aktualnymi terminami poniżej (terminy widoczne po wybraniu usługi) lub na stronie https://marta-dubowska.medfile.pl/.

 

Marta Dubowska - ZnanyLekarz.pl